Otec zelenej šťavy - Zelený jačmeň | Lean Enterprise Slovakia

...
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Otec zelenej šťavy

 

Japonský lekár, farmaceut a odborník na zelenú výživu dr. Yoshihide Hagiwara je v odbore zelených potravín svetovo uznávanou autoritou. Príbeh jeho zelenej šťavy je príbehom jeho života. Už ako mladý absolvent farmaceutickej fakulty na seba dr. Hagiwara upozornil, keď vyvinul niekoľko úspešných liekov. Postupom času sa stal majiteľom jednej z najväčších farmaceutických spoločností v Japonsku. Kvôli množstvu práce však zanedbával vlastnú životosprávu – spal 3 hodiny denne a živil sa hamburgermi, ryžou s kari a limonádami.


Postupne zošedivel, vypadali mu zuby a ocitol sa na pokraji fyzického a psychického kolapsu. Mal 38 rokov. Ako farmaceut poznal, že na jeho zdravotný stav nemá syntetická medicína liek.


Pri hľadaní lieku na svoje zdravotné problémy sa začal intenzívne zaoberať tradičnými prírodnými liečebnými zdrojmi: čínskymi bylinkami a racionálnou výživou. Preskúmal a otestoval cez 200 zelených (chlorofyl obsahujúcich) rastlín. Testy ho jednoznačne zaviedli k obilninám, z ktorých najoptimálnejšie svojou komplexnosťou, vyváženým obsahom výživných látok i prijateľnou chuťou boli listy mladého jačmeňa. Výsledkom jeho mnohoročného úsilia nájsť perfektnú potravinu s liečebnými účinkami bol extrakt zeleného jačmeňa v prášku.


Chuťovo pripomína zelený čaj, čerstvý hrášok alebo špenát.


Prínos dr. Hagiwaru nebol len v objavení kladných komplexných účinkov mladého jačmeňa na ľudské zdravie, ale tiež vo vyvinutí šetrnej technológie spracovania a unikátnej receptúry, umožňujúcu jeho komerčné využitie a sprístupnenie širokej verejnosti.

 

ČO VIEME

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky