Pestovanie a výroba jačmeňa - Zelený jačmeň | Lean Enterprise Slovakia

...
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Pestovanie a výroba jačmeňa

 

Kvalita začína už na poli, a to voľbou lokality. Surovina pre výrobu sa pestuje na japonských ostrovoch na menších poľných plochách, kde nie je žiadna priemyslová zóna, a testy pôdy zodpovedajú prísnym japonským normám ekologického poľnohospodárstva pre výrobu biopotravín.


Pri pestovaní jačmeňa sú prísne dodržované zásady organického (bio) poľnohospodárstva. Ku žatve dochádza tesne pred tým, ako steblo začne drevnatieť a tvoriť kolienka. V tejto dobe rastliny dosahujú výšku cca 20 – 25 cm a ich nutričná hodnota je najvyššia. Tiež už prebehla premena všetkých jednoduchých cukrov na zložité, čo má vplyv na kvalitu výrobku. Listy sa okamžite spracovávajú v továrni, ktorá je umiestnená v blízkosti polí.


Rýchlosť spracovania má samozrejme tiež vplyv na kvalitu výrobku. Listy prechádzajú mycou linkou a sú vylisované. Šťava zmiešaná s maltodextrinom (polysacharid organického pôvodu získavaný z kukuričného škrobu) a výťažkom z naturálnej ryže (tiež v bio kvalite) je usušená vo vákuovej sprejovej sušičke pri kontrolovanej teplote nepresahujúcej teplotu tela, a následne jemne granulovaná pre ľahké rozpustenie v tekutinách. Vznikne svetlo zelený prášok, ktorý po rozmiešaní vo vode má rovnaké vlastnosti ako čerstvo vylisovaná šťava. Nasleduje balenie výrobku a distribúcia k zákazníkovi. Od žatvy po zabalení neuplynú viac ako 3 hodiny! Celý tento unikátny proces šetrného spracovania jačmenných listov je patentovaný, a dr. Hagiwara zaň v roku 1987 dostal cenu japonskej Akadémie pre vedu a techniku.

 

ČO VIEME

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky