Výživa a zdravie - Zelený jačmeň | Lean Enterprise Slovakia

...
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Výživa a zdravie

 

V oblasti zdravia hrá spolu s psychickou pohodou a telesným pohybom kľúčovú rolu výživa. Vieme, že záleží na tom, čo jeme, a že jedlo nemá len uspokojiť našu chuť a utíšiť hlad. Na zložení nášho jedálničku totiž závisí z akého „materiálu” budú vystavané tkanivá našich orgánov a kostí, ako zdravá bude naše krv, ako bude fungovať látková výmena a akú obranyschopnosť (imunitu) bude mať náš organizmus v prípade napadnutia nejakou chorobou.


Od zdravotného stavu sa odvíja i kvalita života. Choroba nie je náhoda. Je možné im predchádzať, ale si ich aj privodzovať.


Jedlo ovplyvňuje naše zdravie viac, ako si dokážeme predstaviť. Nie je vôbec prehnané, keď povieme, že na kvalite potravín, ktoré konzumujeme, závisí i kvalita nášho zdravotného stavu.


Podľa odborníkov kvalita bežne dostupných potravín klesá. Potraviny sú vyrábané v obrovských objemoch, chemicky ošetrované, transportované na dlhé vzdialenosti, chladené a skladované. Všetky tieto procesy uberajú na ich kvalite. Ani následná úprava v kuchyni nepridá na kvalite potravín. Jedlo získa na chuti a vzhľadu, ale jeho výživová hodnota pre bunky je nedostatočná. Naše strava je kaloricky veľmi bohatá, ale organizmus nedostáva to, čo potrebuje k zdravému fungovaniu.

 

ČO VIEME

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky