Zloženie jačmeňa - Zelený jačmeň | Lean Enterprise Slovakia

...
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Zloženie jačmeňa

 

Dr. Hagiwara vyrábal najskôr len 100% čistou sušenú jačmennú šťavu. Po niekoľko mesačnom skladovaní však občas dochádzalo k zmenám v chuti, vôni i zafarbeniu, a pri laboratórnom teste sa ukázalo, že nutričné hodnoty produktu významne klesajú. Tento problém vyriešil patentovaným technologickým postupom pridal do jačmenného extraktu maltodextrin a hnedú  ryžu. Tým zaistil ochranu enzýmov a nutričných zložiek v extraktu pred nežiaducimi chemickými reakciami , ktoré by ich časom znehodnotili.


Maltodextrin dokáže obaliť molekuly jednotlivých živín, a tak už na molekulárnej úrovni chráni ich živosť a účinnosť. Tým i predlžuje a garantuje trvanlivosť výrobku.
Obe pridané zložky navyše zvyšujú vstrebateľnosť obsiahnutých živín a umožňujú lepšiu stráviteľnosť produktu zvlášť u ľudí s problematickejším zažívaním.


Maltodextrin je polysacharid bežne využívaný v potravinárskom i farmaceutickom priemysle, napríklad pri výrobe energetických nápojov, či potravinových doplnkov pre športovcov, ale i detskú výživu. Pretože sa jedná o zložitý cukor, a telu trvá hodiny než ho rozloží na jednoduchú glukózu, nedochádza pri jeho požití k výkyvu hladiny cukru v krvi. Je teda úplne bezpečný i pre pacientov, ktorých zdravotný stav vyžaduje kontrolu cukru v krvi. Jačmeň dr. Hagiwaru je bezpečne užívaný diabetikmi.

 

ČO VIEME

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky